عوامل موثر در دکوراسیون فضای اداری

راهکارهای تمرکز در محیط کار
مارس 1, 2020
تاثیر رنگ محیط اداری بر روحیات افراد و کارکنان :
آوریل 28, 2020

عوامل موثر در دکوراسیون فضای اداری

1. نور و روشنایی :

نور مناسب و با کیفیت در محیط کار باعث افزایش بهره وری و بالارفتن راندمان کاری کارکنان می شود و در مقابل ، نور کم یا ضعیف انرژی افراد را کاهش داده و موجب خستگی چشم و درد در ناحیه سر می شود ؛ در نتیجه باعث پایین آمدن راندمان کاری می شود .

2. رنگ مبلمان اداری :

رنگ ها از جمله موارد مهمی هستند که در محل کار تاثیر زیادی بر روی رفتار کارمندان و افزایش کارایی آنان دارند و هم چنین باعث جذابیت و زیبا شدن محیط کار می شوند . هم چنین رنگ مبلمان اداری می تواند تاثیر زیادی بر نوردهی فضا داشته باشد زیرا هرچه رنگ مبلمان روشن و شفاف تر باشد بازتاب نور را چندین برابر کرده و فضای دلچسب تر را به وجود می آورد .

3. کاغذ دیواری مناسب :

طرح کاغذ دیواری اداری معمولا طرح مدرن ، هندسی یا ساده است . کاغذ دیواری های ساده و مدرن در عین حال که به افراد آرامش می دهد ، انرژی  لازم برای انجام فعالیت های شغلی را در فضا به وجود می آورد ، هم چنین فضا را شلوغ نمی کند به همین جهت می توان از تجهیزات و لوازم دکوری در دفتر استفاده کرد . قبل از انتخاب کاغذ دیواری برای دفتر کار باید به رنگ و طرح مبلمان ، میز و صندلی اداری خود توجه ویژه ای کرد در صورت عدم هماهنگی محیط اداری کسالت آمیز می شود .

4. استفاده از گیاهان :

برای جان بخشیدن به فضای اداری می توان از گل و گیاه در قسمت های مختلف استفاده نمود ؛ فضایی سبز در کنار اتاق کار شما در ایجاد حس آرامش و کاهش استرس ساکنان آن بسیار تاثیر گذار خواهد بود . وجود گیاهان در فضای اداری نوعی سر زندگی و شادابی ایجاد می کند و خستگی و کسالت را از کارمندان دور می نماید . گیاهان علاوه بر ایجاد زیبایی باعث تصفیه هوا نیز شده و هوای اتاق را پاک می کند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *